Alüminyum Korkuluk ve Küpeşte

Paslanmaz Korkuluk, Paslanmaz Alüminyum Korkuluk, Paslanmaz Küpeşte

Paslanmaz Korkuluk balkonlara, merdivenlere, havuz kenarlarına ve inşaatların birçok bölümüne emniyeti ve hoş bir görünümü sağlamak için yapılan dekorasyona korkuluk denir. Korkuluk pleksi, alüminyum, demir ve ahşap profiller kullanılarak oluşturulur. Alüminyum kullanılarak oluşturulan korkuluğa alüminyum korkuluk veya küpeşte denir.
Paslanmaz Korkuluk, bazen trabzan bazen ise küpeşte diye adlandırılır. Bunlar arasında hiçbir fark yoktur.

Merdiven korkuluk, balkon korkuluk, havuz korkuluk veya teras korkuluk yaptırmayı düşünüyorsanız en çok dikkat etmeniz gereken konu kullanılacak paslanmaz korkuluğun kalitesidir. Paslanmaz korkuluğun kalitesini belirleyen unsurları aşağıda bir kaçını listeleyelim.

 1. Kullanılacak paslanmaz korkuluğun hammaddesi yani kimyasal bileşenleri
 2. Paslanmaz korkuluğun et kalınlığı
 3. Paslanmaz korkuluk montajında kullanılan bileşim aparatları

Paslanmaz korkuluk fiyatı alırken ucuz fiyata yaptıracağınız işlerde kullanılacak malzemenin kalitesine mutlaka dikkat etmelisiniz.

Paslanmaz korkuluk malzeme kalitesi tek başına yapılacak işin kalitesini belirlemekte yeterli olmayacaktır. Kullanılan malzemenin kalitesini yanı da yapılacak uygulamanın da kaliteli olması gerekmektedir. Bunun için deneyimli ve tecrübe sahibi firmaları tercih etmeniz gerekmektedir. Tamda bu noktada paslanmaz korkuluk konusunda İstanbul ve cevre illere hizmet veren firmamız ile iletişime geçerek ücretsiz keşif ve teklif alabilirsiniz.

Paslanmaz Korkuluk

Balkonlara, merdivenlere, havuz kenarlarına ve inşaatların birçok bölümüne emniyeti ve hoş bir görünümü sağlamak için yapılan dekorasyona korkuluk denir. Kullanılan bu korkuluk türlerinin bir bölümü iç mekanlarda, bir bölümü ise dış mekanlarda kullanılmaktadır.

Dış mekanda kullanılan korkuluk türlerinin paslanmaya, ultraviyole ışınlara ve bir çok sert doğa koşullarına karşın dayanıklı olması gereklidir. Bu nedenle dış mekanlarda kullanılan korkuluk türlerinde paslanmaz korkuluk tercih edilmektedir. Korkuluk plastik, alüminyum, demir ve ahşap profiller kullanılarak oluşturulur. Alüminyum kullanılarak oluşturulan korkuluğa alüminyum korkuluk denir.

Korkuluk, bazen trabzan bazen ise küpeşte diye adlandırılır. Bunların tamamına paslanmaz korkuluk denir. Korkuluk, trabzan ve küpeşte ile eş anlamlıdır ve aynı yapıyı ifade eder.

  Görüşmeyi Başlat
  Nasıl yardımcı olabilirim ?
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabilirim ?